İyi Kazanç...
Gemi adamlarının yaşam standartları oldukça yüksektir. Çünkü Denizcilerin maaşları karadaki benzer mesleklerde ödenen maaşlara göre çok daha yüksektir. Yeni mezun ve yeni ehliyet almış olan 18 yaşındaki bir gemiadamı aldığı maaşı, karada çalışan birçok üniversite mezunları ancak 30 lu yaşlarında kazanmayı umabilirler. Denizde para biriktirebilmek çok daha kolaydır.(karada çalışanlar ev kirası, yeme-içme parası, çamaşır-temizlik, ısınma, elektrik parası, su parası, işe gidiş-geliş yol parası vb. harcamak zorunda
iken; gemide çalışan gemi personellerini böyle masrafları yoktur ve aldıkları maaşın neredeyse tümü kendilerinde kalır), Denizde çalışanların terfi edip yükselme olanakları karada çalışanlara göre çok daha iyidir. Çalıştığınız gemi tiplerine göre alacağınız maaşlar daha da artar (Bazı tip gemilerde ödenen maaşlar geminin tabiatından dolayı çok yüksektir).
 
Erken yaşlarda sorumluluk alma...

Gemi personelleri mesleğe başladıkları andan itibaren mühim sorumluluk yüklenmiş olurlar. Çalıştıkları geminin emniyetli seyrinden, gemide bulunanların hayatından ve çevreden sorumlu olurlar.

Geleceği parlak ve önü açık bir meslek...

Uluslar arası denizcilik şirketleri gemilerinde görevlendirmek üzere kalifiye gemi adamı ihtiyacı içersindedirler. Bu zabit ihtiyacının önümüzdeki 5 yıl zarfında daha da artacağı öngörülmektedir. Aslında, dünya nüfusu arttıkça ticaret ihtiyacının da artacağı ve dünya ekonomisinin genişleyeceği ve deniz yoluyla taşınan yüklerde artış olacağı kesindir. Denizde yeterli deneyim kazandıktan sonra karada iş imkanları da oldukça yüksektir.

Dünyayı dolaşabilme şansı...

Gemide çalışmak hemen hemen dünyanın her yerine gidebilme, değişik ülke ve kültürleri görme ve tanıma şansı sunar.Gemilerle normal insanların turist olarak gittikleri yerlerden çok daha fazlasını görürsünüz.

Faydalı ve iyi bir iş yapmanın mutluluğu...

Gemiler ve deniz ulaştırması dünya ticari ulaştırmasının %90 ını yaparak dünya ekonomisinde hayati önemde bir rol oynarlar.Deniz ticareti ve gemiler olmazsa dünya ekonomisi çöker. Dolayısıyla, denizciler dünya ekonomisinde böylesine önemli bir önemli bir rol oynamanın tatmini ve mutluluğunu yaşarlar.

Esnek ve güvenli bir meslek...

Heyecanlı ve hareketli bir meslek arayanlar için denizcilik ideal bir meslektir. Ticaret gemisi zabitlerinin sertifikaları uluslararası tanınan bir sertifikadır. Sadece milli bayraklı gemilerde değil, uluslararası ticaret yapan yabancı bayraklı gemiler ve şirketlerde de çalışabilirsiniz. Denizde tecrübe kazandıktan sonra karada denizcilikle ilgili branşlarda iş yapan şirketlerde de iş bulma olanağınız çok yüksektir.(Denizcilik şirketlerinde kara personeli olarak, deniz sörveyörü olarak, denizcilik sigortacısı olarak, brokerlik, gemi alım- satım işleri, deniz gemi veya yük bulma acenterliği gibi bir çok dalda iş bulabilirsiniz).

Uzun tatiller...

Bir çok meslekte senede sadece bir kere, 2 veya 3 haftalık izin alınıp tatil yapılabilirken denizde çalışanlar çok daha uzun süreli izin kullanıp, daha uzun tatil yapabilirler.

Heyecanlı bir meslek...

Gemi kendine has özel bir yaşam sunar.Gemi hem iş yeriniz hem de yaşam yerinizdir.Böyle bir ortamda karadakinden daha derin arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Değişik ülke ve ırklardan denizcilerle beraber çalışma fırsatınız vardır. Güvenli ve verimli bir çalışma ortamı için gerekli olan takım çalışmasını da en iyi şekilde gemilerde öğrenirsiniz.
 
 Çünkü, AVRUPA Denizcilik sizlere bu güzel mesleği en iyi eğitmenlerle , yeni modern binasında ve en iyi şekilde öğrenme olanağı sunuyor. 

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!