Gemici ve Yağcılar İçin Sözlü Sınav Soruları

Uluslararası gemilerde çalışmak için  kurs bitiminde, Liman Başkanlıklarında olacak sözlü sınav sorularını başarıyla gecebilmek için bu kitaba en fazla 1 hafta çalışmanız yeterli olacaktır..   Bu alanda çıkan Liman başkanlıklarında gemici ve yağcılar  için sözlü sınavda çıkacak sorular adlı kitabın yazarı, deniz ulaştırma işletme müh..

Gemi Adamı Olabilme Koşulları

Gemi Adamı Olabilme Koşulları

 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ya da Türkiye Cumhuriyetinde veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde denizcilik ile ilgili eğitim - öğretim gören ve/veya mezun olan Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti vatandaşı olmak ya da 25/09/1981 tarihli ve 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, ..

Neden Denizde Çalışmalısınız ?

Neden Denizde Çalışmalısınız ?

İyi Kazanç... Gemi adamlarının yaşam standartları oldukça yüksektir. Çünkü Denizcilerin maaşları karadaki benzer mesleklerde ödenen maaşlara göre çok daha yüksektir. Yeni mezun ve yeni ehliyet almış olan 18 yaşındaki bir gemiadamı aldığı maaşı, karada çalışan birçok üniversite mezunları ancak 30 lu yaşlarında kazanmayı umabilirler. Denizde..

Gemi Adamı Açığı

Gemi adamı açığı sürekli artıyor... Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye'de 'gemi adamı' açığının giderek arttığı, armatör firmaların yabancı bandıralı bayrak takarak yabancı gemi adamı çalıştırmak zorunda kaldığı belirtildi. Emekli Deniz Yüzbaşı, Denizcilik Müsteşarlığı İstanbul eski Bölge Müdürü ve Ordu Üniversitesi Gemi Makinal..

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!