DÜZCE (AA) - Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, hava şartlarının kötü seyretmesinden dolayı hamsi fiyatlarının arttığını belirterek, "Az olması nedeniyle fiyatlarda da yükselme olacaktır. 7 ila 10 lira arasında bir değişme olur" dedi.

Karakaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hamsi sezonunun sonuna gelindiğini söyledi.

Hava şartlarının kötü seyretmesinden dolayı hamsinin göç ettiğini anlatan Karakaş, mevsim itibarıyla hamsi avcılığının mümkün olmayacağını dile getirdi.

Hamsinin azlığı nedeniyle fiyatlarda da yükselme olacağını vurgulayan Karakaş, "Az olması nedeniyle fiyatlarda da yükselme olacaktır. 7 ila 10 lira arasında bir değişme olur ancak 10 liranın üzerinde ve 7 liranın da altında satış gerçekleşeceğini düşünmüyorum" ifadesini kullandı.

Karakaş, Karadeniz'de çıkan hamsinin bölgelere kısa sürede ulaştığını belirterek, şöyle devam etti:

"Hamsi şu anda Sinop ve Samsun taraflarında avlanıyor. Hamsi zaten değişkenlik gösterir, bir yerden başlar ve biter. Bir gün orada bir gün burada olur. Nereden çıktığı önemli değil Karadeniz'de olması önemli. Taşıma araçları artık tam güvenli ve sağlıklı. Çıkan balığı birkaç saat içerisinde satış noktalarına getirebiliyorlar."

Tezgahlarda, palamudun tanesi 25, barbunun kilogramı 20 ila 30, mezgitin kilogramı 8, istavritin kilogramı 10, çinekopun kilogramı 25 liradan satılıyor.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!